سه شنبه، 05 شهریور 98 - 11:07

مایکروسافت پاور پوینت به کاربران اجازه می‌دهد تا پس از درج شکل بتوانند به راحتی آن را ویرایش و سفارشی‌سازی کنند. شما در…

مایکروسافت پاور پوینت به کاربران اجازه می‌دهد تا پس از درج شکل بتوانند به راحتی آن را ویرایش و سفارشی‌سازی کنند. شما در پاورپوینت می‌توانید پس از رسم شکل آن‌ را با شکل دیگری ادغام کنید، انحنای خطوط شکل را تغییر دهید و حتی خودتان شکل را طراحی و رسم نمایید.
در ادامه این مطلب با آموزش ویرایش و ترسیم اشکال با Freeform Shape در پاورپوینت با ما همراه باشید.

رسم شکل در پاورپوینت

اگر نمی‌توانید شکلی را که می‌خواهید در پاورپوینت پیدا کنید می‌توانید به‌راحتی خودتان آن را به کمک ابزار Freeform Shape رسم نمایید. برای ترسیم اشکال با Freeform Shape در پاورپوینت به تب Shapes بروید و بر روی دکمه Shapes کلیک کنید.

یک منو کشویی ظاهر می‌شود. به بخش Lines بروید و دو گزینه آخر را پیدا کنید. این دو گزینه شامل ابزار Freeform Shape در سمت چپ و گزینه scribble در سمت راست است.

ابزار اول Shape :Freeform

به کمک ابزار freeform shape می‌توانید با خطوط صاف و منحنی به ترسیم اشکال بپردازید. برای ترسیم یک خط مستقیم، بر روی قسمتی از اسلاید که می‌خواهید خط‌تان از آن‌جا شروع شود، کلیک نمایید، سپس اشاره‌گر ماوس را به نقطه‌ای که می‌خواهید خط در آن‌جا تمام شود، ببرید و سپس کلیک کنید.

برای ترسیم خطوط منحنی‌شکل پس از کلیک ماوس بر روی اسلاید آن را بکشید یا به اصطلاح عمل کلیک و درگ ماوس را انجام دهید. به شکل زیر دقت نمایید:

ابزار دوم Scribble :Freeform

اگر می‌خواهید شکلی که رسم می‌نمایید شبیه به اشکالی که با دست رسم می‌شوند، باشد پس باید از این ابزار استفاده کنید. ترسیم شکل با ابزار Scribble بسیار شبیه به ترسیم شکل منحنی با ابزار قبلی است.

برای رسم یک شکل با این ابزار بر روی اسلاید کلیک کنید و سپس اشاره‌گر ماوس را بکشید.

این کار شما را به حس‌وحال روزهایی که با مایکروسافت پینت کار می‌کردید، خواهد برد!

ویرایش اشکال Freeform

فرض کنید که به کمک ابزارهای بالا شکلی را ترسیم نموده‌اید اما کاملا از آن راضی نیستید. در این شرایط شما می‌توانید به‌جای ترسیم دوباره شکل به‌راحتی آن را ویرایش نمایید.

ابتدا باید شکل را انتخاب کنید.

در تب Format شکل، به گروه Insert Shapes بروید و سپس بر روی دکمه Edit Shape کلیک کنید. از منویی که ظاهر می‌شود Edit Points را انتخاب کنید.

حال شما می‌توانید مکان نقاط شکل و یا انحنای خطوط شکل را با کلیک کردن و کشیدن Edit points یا نقاط ویرایش سفید و سیاه موجود بر روی رئوس شکل تغییر دهید.

به همین سادگی می‌توانید به ویرایش و ترسیم اشکال با Freeform Shape در پاورپوینت بپردازید.

مطالب مشابه: